Název

Záhon trav a popínavých dřevin

Popis

Ukázky krátkověkých trav atraktivních svým vybarvením a celkovým habitem. Snadný způsob předpěstování ze semen umožňuje jejich použití v krátkodobých vegetačních prvcích spolu s letničkami (např. záhony, výsadby různých typů nádob) nebo v dlouhodobých – trvalkových výsadbách. Zde budou vyžadovat k udržení dobré kondice časté přemnožování nebo nahrazování z nově předpěstovaných jedinců. Předpokladem úspěchu je výsadba na stanoviště v souladu s požadavky jednotlivých taxonů.
Vesměs se jedná o výběry druhů Carex, Luzula, Stipa, Festuca.
Předpěstování: Pěstují se pro dva termíny prodeje: předjaří a léto. Jejich pěstování je snadné a levné. Pro prodej v období od března do května volíme výsev koncem července až začátkem srpna. Rostliny v zimních měsících přechováváme v bezmrazém skleníku, podobně jako například hybridní macešky. Opatrně zaléváme, silně omezíme hnojení dusíkem a preventivně ošetřujeme proti houbovým chorobám. Z živočišných škůdců se mohou objevit mšice nebo mlži. Rostliny, které chceme prodávat od poloviny června až do října, vyséváme postupně od začátku února jako běžné letničky. Osivo dodáváme ve formě multipelet, které je nejlépe vyset po jednom kuse do každé buňky sadbovače (např. JP 30/50 160). Nezasypáváme, klíčí při teplotě 18-20° C, dále pěstujeme při 8-12° C. Dají se prodávat během delšího období. Na stanovišti vyžadují většinou slunné polohy. U jednotlivých odrůd je uvedena vhodnost pro příslušnou klimatickou zónu, a tedy i její mrazuvzdornost na trvalém stanovišti. (http://www.cernyseed.cz/download/cerny-katalog-2012-2014.pdf)

V pozadí záhonu u zdi jsou vysazené popínavé rostliny: Aristolochia macrophylla, Lonicera japonica, Ilex aquifolium ´Myrtifolia´, Periploca gracea, Menispermum brevipedunculata ´Elegans´, Akebia quinata, Akebia pentaphylla, Euonymus fortunei ´Carrierei´

Přílohy

Taxony

Žádná položka nenalezena